Balm Boutique®

Zielona alga – nawilżający hit !!!

Co to jest spirulina?

Balm Boutique® | spirulina scaled

Magiczny glon

Spirulina to zielony glon morski (alga), który jest wspaniałym środkiem spożywczym  i pielęgnacyjnym. To źródło pełnowartościowego białka oraz łatwo przyswajalnych witamin i minerałów. 

Zdrowa skóra

W naszych kosmetykach  zieloną spirulinę znajdziemy w kremach do rąk. Lascif, Amour czy Rosaline w swoim składzie posiadają zieloną algę, która, poprawia ukrwienie skóry, ujednolica koloryt, rozjaśnia przebarwienia na skórze rąk.

Balm Boutique® | spirulina zielona

Wszechstronne działanie spiruliny, to efekt skoncentrowaneg składu chemicznego tej zielonej algi. Dzięki obcności witamin z grupy B, spirulina posiada zdolność regulacji metabolizmu lipidów oraz białek występujących w skórze, w wyniku czego, skóra ma zdolność szybszej regeneracji. To nie wszystko:

  • Witaminy E i C oraz ß-karoten wykazują silne działanie antyrodnikowe,  wyraźnie wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, aktywizują procesy zachodzące w skórze, poprawiając jej kondycję i koloryt;
  • Aminokwasy dostarczane zewnętrznie wraz  kosmetykami, chronią warstwę rogową naskórka przed utratą wody;
  • kwas hialuronowy intensywnie nawilża skórę;
  • aosaina (białko) opóźnia proces starzenia skóry, zapewniając  skórze odpowiednią elastyczność i gładkość.

W naszej Manufakturze kosmetyków naturalnych, nie mogło więc zabraknąć tej cudownej zielonej algi, której działanie można  wypróbować w super nawilżających kremach do rąk.

Skomentuj