Balm Boutique®

Balm Boutique® | BB body girl naked

Pielęgnacja skóry w chłodne dni

Co się dzieje ze skórą kiedy jest zimno?

Chłodne jesienne i zimowe dni to czas w którym nasza delikatna  skóra narażona jest na działanie nieprzyjemnych czynników atmosferycznych. Niesie to ze sobą konieczność specjalnego zatroszczenia się o ten najważniejszy fragment naszego ciała. Ponieważ na naszym ciele znajduje się więcej receptorów ciepła niż zimna, z naukowych badań wynika, że skóra woli ciepło od zimna i dużo lepiej na nie reaguje. Kiedy jest zimno to najbardziej narażone na chłód są miejsca tj: twarz , ręce, stopy, które zawsze najbardziej cierpią. Nie tylko ciągła zmiana temperatur, mróz, śnieg, wiatr ale też promienie ultrafioletowe powodują, że o naszą skórę należy starannie zadbać. Ale co to oznacza? Co się dzieje z naszą skórą kiedy jest zimno?

Naturalnym mechanizmem obronnym skóry jest tak zwana “gęsia skórka” – jest to nic nic innego jak reakcja skóry na zimno, w wyniku której naczynia krwionośne i mięśnie przywłośne kurczą się , włoski stają się nastroszone a gruczoły łojowe opróżniają się, dzięki czemu skóra sama się natłuszcza.

amour krem do twarzy

Najbardziej skutecznym kremem w pielęgnacji skóry w chłodne dni będzie krem, który natłuści skórę. Naturalne składniki skutecznie zadziałają chroniąc warstwę rogową i płaszcz hydrolipidowy skóry przed odwodnieniem.

Wpływ zimna na cerę

Niskie temperatury w szczególności mróz to czas, którego osoby z wrażliwą cerą i pękającymi naczynkami wprost nie znoszą. Pod wpływem mrozu skóra intensywnie wysycha. Często z powodu temperatur poniżej zera, osoby te odczuwają piekący ból na skórze twarzy a u niektórych pojawiają się popękane naczynka. Tego rodzaju zaczerwienienia i nadwrażliwość na dotyk mogą być spowodowane również częstymi zmianami miejsca np. z pomieszczenia klimatyzowanego w biurze wychodząc na mróz i odwrotnie. Czasami mogą wystąpić również niebieskawe plamy, a także charakterystyczne pajączki, które są wynikiem  właśnie pękających naczynek krwionośnych. Dlatego za wszelką cenę należy unikać możliwości w której istnieje choćby cień szansy przymrożenia cery czy skóry rąk. Zmiany w postaci pękniętych naczynek powstałych w wyniku odmrożenia regeneruje się ciężko i skutkują wolniejszym wnikaniem składników zawartych w kosmetykach. Zamknięcie ich możliwe jest jedynie u kosmetyczki.

Ważne: Przy bardzo złych warunkach atmosferycznych odmrożenie może wystąpić nawet po 5 minutach. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie skóry przed wyjściem na zewnątrz.

Balm Boutique® | krem od gory

Czy można skórę przygotować do zimna?

Tak. Skóra w chłodne dni narażona jest na ogromny stres, dlatego już w lecie powinno się zacząć ją przygotowywać do nadejścia zimy. Według specjalistów dermatologów, ponieważ zimą mniej przebywamy na zewnątrz, nasza skóra poprzez przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych niezwykle się wysusza.  W zimie jej płaszcz lipidowy znacznie się osłabia, a delikatna warstwa naskórka wysycha. Oprócz tego, elementem istotnym jest to, że zimno spowalnia krążenie krwi, co prowadzi  z kolei do zmniejszenia produkcji sebum. Mroźne powietrze ma niską wilgotność, które sprzyja uciekaniu wody ze skóry. Warto pamiętać, że do zimy można się przygotować, wystarczy świadomość i delikatna umiejętność przewidywania. Tak, można skórę przygotować do zimna. Przede wszystkim – konieczne jest regularne nawilżanie skóry od wewnątrz i na zewnątrz,  oraz prawidłowe odżywianie.

Po pierwsze: W zimie spróbuj przestawić się na łagodną pielęgnację.

  • należy wykluczyć kosmetyki na bazie alkoholu: mogą też mieć szkodliwy wpływ na skórę;
  • należy zastąpić lekkie kremy bardziej tłustymi i gęstszymi;
  • należy nawilżać i dbać o skórę pod oczami;
  • należy stosować naturalne olejki (np. olejek tamanu) do punktowego zaleczenia drobnych zmian;
  • należy nie dopuszczać do odwodnienia – pij regularnie wodę;
  • należy dodać do diety pokarmy zawierające kwasy tłuszczowe omega -3 lub omega – 6. Wprowadź do swojej diety sałatki z oliwą. Oliwa jest złotym naturalnym środkiem na suchą skórę, tłuste ryby, owoce morza, oleje roślinne.

Kremy na bazie wosku pszczelego Balm Boutique

rosaline krem do twarzy

Kremy, które stworzyłam nadają się nie tylko do pielęgnacji zdrowej skóry lecz także skóry z niedoskonałościami. Dlaczego? Kwas palmitynowy, którego wysokie stężenie zawiera wosk pszczeli, bardzo dobrze wiąże wodę i zastosowany na skórę, zapobiegając  jej nadmiernemu odparowaniu z naskórka. Należy dodać, że wosk pszczeli w 70% składa się z kwasów tłuszczowych nasyconych, które na skórę  działają jak lekarstwo. Oprócz tego zawiera on także estry cholesterolu, lanosterol, skwalen, sterole, triterpeny, karotenoidy oraz polifenole czyli naturalne substancje o działaniu przeciwzapalnym przeciwstarzeniowym i regenerującym. W  recepturze zawarłam również olej arganowy- zwany również eliksirem młodości. Moją uwagę zwróciła wysoka zawartość trójglicerydów, do których należą cenne kwasy tłuszczowe: linolowy i oleinowy.  Są w nim także między innymi karoteny, tokoferole, sterole oraz wysoka zawartość witaminy E.

Hitem w składzie kremu jest nasza tłoczona na zimno oliwa z  naszego gaju oliwnego. Jest to super świeża oliwa, która dzięki swoim zdrowotnym właściwościom stanowi idealny element naszych kremów. Zawarta w  niej cenna witamina F (nienasycone kwasy tłuszczowe) chroni skórę przed utratą wilgoci, ponieważ przywraca naturalną barierę lipidową naskórka. Wpływa kojąco na skórę podrażnioną, a także likwiduje szorstkość skóry.

Krem do twarzy Amour , Krem do twarzy Lumiere, Krem do twarzy Insolite Krem do twarzy Rosaline to idealne zdrowe  rozwiązanie pielęgnacyjne na chłodne i zimne dni, do wszystkich typów skóry.

Balm Boutique® | wymaz krem low

Skomentuj