Balm Boutique®

Balm Boutique® | patchuli creme visage 1600x1200

Patchouli – Paczula

Patchouli – Paczula, należy do roślin wszechstronnie wykorzystywanych. Olejek stosowany w aromaterapii ma silne działanie uspokajające i przeciwlękowe – redukuje stres i pozwala na pełne uspokojenie organizmu. Posiada też właściwości przeciwdepresyjne, antyseptyczne oraz pobudzające seksualnie. Jej oryginalny ostro-słodkawy zapach,  od wieków stosowany był w perfumach i w kadzidłach, symbolizując według wierzeń tubylców pokój i miłość. 

Olejek regeneruje skórę, dlatego stosuje się go w leczeniu takich schorzeń jak: infekcje i stany zapalne, trądzik, grzybica, egzema, łupież, skaleczenia czy podrażnienia. Ma działanie ujędrniające wygładzające oraz zwiększające elastyczność skóry, dzięki czemu spłyca zmarszczki, blizny i rozstępy. 

 

Balm Boutique® | insolite crème visage 50ml

Patchouli w Balm Boutique…

W przypadku, gdy olejek patchouli połączymy z woskiem pszczelim oraz innymi uzdrawiajacymi skórę olejami, otrzymamy krem idealnie pielęgnujący skórę. Taki jest właśnie nasz krem do twarzy Insolite – mistyczny  o intrygującym słodkim zapachu aromatycznych zielonych liści wytrawnego olejku paczuli. Dzięki zawartej w składzie witaminie E, naturalnemu antyoksydantowi krem wspomaga  regenerację skóry, zmiękcza ją i zwiększa jej elastyczność. Korzystnie działa na problemy skórne (trądzik, egzemę, blizny). Doskonały w zimie ( nie zawiera wody) oraz jako kuracja regeneracyjna na noc. Skutecznie spowolnia procesy starzenia, nadając skórze upajający drzewno korzenny aromat.

Skomentuj