Balm Boutique®

Balm Boutique® | Balm Boutique natural beauty 1 scaled

Naturalnie i zmysłowo

W Balm Boutique uwielbiamy olejki eteryczne. Czym więc one są? Otóż, olejki eteryczne, są pozyskaną z różnych części rośliny esencją, zawierającą w sobie maksymalne stężenie wartości pielęgnujących, leczniczych i odżywczych. Są substancją zdrową, o silnym  skoncentrowanym zapachu. W dziedzinie pielęgnacji znalazły one swje zastosowanie u osób zarówno z wrażliwą jak i normalną skórą. Jedną z ich największych zalet jest  właściwie natychmiastowe działanie. Oczywiście, ich zastosowanie w głównej mierze uzależnione jest od rośliny, z której zostały pozyskane, jak również jej właściwości. 

Balm Boutique® | Balm Boutique natural Beauty 2 scaled

Jak działają olejki eteryczne?


Istnieje wiele róznych, ciekawych rodzajów olejków eterycznych. Większość substancji posiada ogromne  dobre właściwości, przynoszące korzyści skórze. Można je śmiało nazwać lekarstwem, które wnika głęboko w skórę, regenerując ją i opóźniając procesy starzenia.

Jednym z moich ulubionych pod względem właściwości i zapachu jest olejek eteryczny patchouli. W Balm Boutique olejki występują w każdej kolekcji, są wspaniałym dodatkiem do naszych naturalnych kremów do twarzy, kremów do rąk, balsamów do ciała i peelingów. Są znakomitym naturalnym przeciwulteniaczem, pomagającym utrzymać skórę jędrną i młodą. 

U nas znajdziesz kosmetyki z olejkami eterycznymi !!!


Miłośnicy róży, olejek eteryczny różany odnajdą w kolekcji Rosaline np. Balsamie do ciała lub peelingu do ciała o zapchu kilku gatunków róż. Zwolennicy bardziej rześkiej niż słodko  – kwiatowej nuty zapachowej, powinni zakochać się w kolekcji Verveine– czyli połączeniu olejków eterycznych: werbeny, cytryny i olejku May Chang.  Ci zaś, którzy lubią zioła, nie powinni przejść obok kolekcji Valensole, której zapach przywołuje piękno uroczej lawendy. 

Przeciwskazania

Warto wiedzieć że, dla kobiet w ciąży i dzieci istnieje wiele przeciwwskazań do olejków eterycznych. Przed użyciem, należy skonsultować się ze specjalistą, i ustalić, które można używać a których chwilowo nie. Wynika to z wysokiego stężenia substancji czynnych. Co istotne, nie wolno dopuścić, aby środki te dostały się do wnętrza. Należy również  bardzo uważać, w przypadku skóry ze zmianami, w postaci otwartych ran, oparzeń, skaleczeń. 

Pamiętaj przed użyciem mocnego olejku  bezpośrednio na skórę należy sprawdzić, czy będziesz mieć na niego alergię!!! Przeczytaj zawsze ulotkę na opakowaniu.

Balm Boutique® | Balm Boutique naturalny olejek scaled

Skomentuj