Balm Boutique®

Kosmetyki natrualne

Naturalnie naturalne!

Krótki wstęp

W zależności od kontynentu na którym żyjemy i dostępności roślin jakie występują na nim w zabiegach kosmetycznych od zarania dziejów kobiety i mężczyźni stosowali masło shea, kokum, oliwę z oliwek, wosk, ekstrakty ziołowe czy różnego rodzaju wyciągi z owoców.

Właściwości pielęgnacyjne np. winogron znane były od tak dawna jak człowiek zaczął uprawiać winorośl. Jeszcze do dziś potomkowie rzymian (ale zapewnie nie tylko) robią sobie maseczki ze świeżo miażdżonych owoców winogron po to by skóra była gładka i jędrna, a sokiem nacierają skórę stóp. Używanie oliwy z oliwek bezpośrednio jako ciecz balsamującą naszą skórę też zaczyna się tysiące lat temu. To doskonały środek pielęgnujący, nawilżający i odżywiający skórę. Oleje z oliwek tłoczonych na zimno zawierają bogatą paletę minerałów i składników odżywczych. 

 

W dzisiejszych czasach przy dostępności świeżych produktów pochodzenia roślinnego z różnych kontynentów w naszej manufakturze piękna Balm Boutique® możemy wykorzystać dobroci natury i poprzez właściwe komponowanie składów kosmetyku wykorzystać z poszczególnych składników to co najlepsze dla danego zastosowania. Tak powstają nasze kremy, balsamy, sera, peelingi, maseczki itp.

Czym są kosmetyki naturalne?

Naturalne składniki

Kosmetyki naturalne to grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała, wywarzana w oparciu o surowce pochodzenia wyłącznie naturalnego. Kosmetykiem naturalnym jest zatem każdy kosmetyk, który jest stworzony ze składników naturalnych, tj. pochodzenia mineralnego, roślinnego lub zwierzęcego. Istotnym dla tej definicji, jest sposób pozyskania surowców do wytwarzania kosmetyków naturalnych, z półproduktów pozyskiwanych z natury takich jak np. owoce, kwiaty, zioła, czy inne gdyż dopuszcza się przy ich przetwarzaniu wyłącznie metody fizyczne, takie jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, liofilizacja, mielenie, przesiewanie, co oznacza niskie przetworzenie materiału (wpływa na zachowanie wartości odżywczych i pielęgnacyjnych składników). Składniki pochodzenia zwierzęcego nie są akceptowalne, jeśli ich pozyskanie oznacza ingerencję w zdrowie lub życie zwierzęcia. Akceptowalne są jedynie surowce pozyskane bez szkody dla zwierząt np. miód, wosk pszczeli, mleczko pszczele, propolis, lanolina, mleko. Poza tym dopuszczalne są procesy biotechnologiczne (w tym enzymatyczne i mikrobiologiczne, w wyniku tych procesów powstaje np. guma ksantanowa, kwas hialuronowy). Kosmetyk naturalny nie powinien zawierać w składzie substancji syntetycznych. Definicje pozwalają na określenie kosmetykiem naturalnym również te kosmetyki które zawierają wodę. Niestety stosowanie wody powoduje konieczność stosowania środków konserwujących np. takich jak biocyty a te niestety są już mocno toksyczne. 

Kosmetyki Balm Boutique®

CZYM SIĘ RÓŻNIĄ OD INNYCH?

 • Oliwę z oliwek i olejki eteryczne pozyskujemy z naszej własnej włoskiej, biologicznej farmy w Abruzzo.
 • Nasze kosmetyki nie zawierają przede wszystkim wody – nie używamy chemii syntetycznej, w tym konserwantów. 
 • Produkujemy tradycyjnymi metodami według przygotowanych przez nasz receptur i technologii ich wytworzenia stosując jedynie procesy mechaniczne i termiczne (podgrzewanie i chłodzenie).
 • kosmetyki tworzone są ręcznie (bez wykorzystania specjalistycznych maszyn).
 • Testujemy wyłącznie nas sobie i wyselekcjonowanej grupie osób o różnych rodzajach skóry i jej właściwościach.
 • Nasze opakowania wykonane są z refleksyjnego szkła przeciwsłonecznego i mogą być wielokrotnie wykorzystane.

Promocje

Bądź czujny jak ważka. Śledź na bieżąco nasze super promocje. Do 30 % taniej !

Bezpłatna dostawa

Przy zakupie kosmetyków za min. 225 PLN oferujemy bezpłatną dostawę w wybranych krajach w UE

Gwarancja satysfakcji

Twoje zadowolenie to nasz priorytet. Napisz do nas jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości

SPRZEDAŻ HURTOWA

Zostań naszym hurtowym odbiorcą. Minimum 20% marży przy zakupach za 1000 zł.

O czym warto wiedzieć!

 • Niektóre składniki naturalne, z których tworzymy nasze kompozycje posiadają właściwości wspierające lecznicze i pomagają w leczeniu chorób skóry
 • Dostarczają skórze potrzebnych składników odżywczych.
 • Co do zasady nie wywołują odczynów alergicznych, nie szkodzą skórze, nie podrażniają jej.
 • Całkowity brak chemii i substancji potencjalnie szkodliwych zapewnia bezpieczeństwo i sprzyja zdrowemu życiu.
 • Holistyczne podejście do codziennej pielęgnacji naszego ciała.
 • Kosmetyki stosowane przez wiele osób na co dzień zawierają wiele substancji chemicznych, których bezpieczeństwo użycia nie zostało do końca potwierdzone.
 • Długa ekspozycja na substancje chemiczne stosowane przemysłowo może powodować szersze konsekwencje zdrowotne – podrażnienia i alergie i choroby.
 • Dodatki chemiczne są stosowane po to, aby obniżyć cenę (więcej wody), polepszyć trwałość, umożliwić masową produkcję, długi okres przechowywania – takich surowców nie stosujemy.