fbpx

Filozofia

"Ty, jak nikt inny we wszechświecie zasługujesz na miłość siebie samego"
(Budda)

 Witaj w mojej manufakturze

Wszystko zaczęło się  wcale nie tak dawno. Manufaktura Piękna Balm Boutique powstała ponad rok temu, choć od wielu lat w mojej głowie kreowała się wizja stworzenia czegoś swojego, gdzie będę mogła poprzez ową kreację ukazać kawałek siebie. Odkąd pamiętam robiłam kosmetyki swoim bliskim, często ratując ich skórę przed ingerencją wszechobecnej sztuczności. Do tej pory tworzę naturalne kremy z kurkumą czy lawendą. Sprawiało mi zawsze to ogromną przyjemność. Ponieważ pochodzę z rodziny z tradycjami naukowymi( mój dziadek był wybitnym uczonym w Polsce i za granicą w dziedzinie chemii), tak już jako dziecko chłonęłam w domu tą wiedzę, która kilkadziesiąt lat później pomogła mi stworzyć swoją autorską kolekcję kosmetyków naturalnych. Już jako dziecko uwielbiałam kontakt z naturą: las, wodę, rośliny, kwiaty, zioła i to właśnie natura stanowi dla mnie największą inspirację w kreowaniu nowych receptur. Prawdziwe naturalne piękno jest dla mnie ogromnie ważne. Porzuciwszy prawo w dużym mieście, zmieniłam drogę, którą większość młodych nazywa  karierą, stając się włoską farmerką. Ta droga wcale nie jest łatwa, wręcz przeciwnie to ciężka praca każdego dnia, która daje dużo satysfakcji i radości. Moją krainą piękna i natchnieniem jest niewątpliwie magiczna kraina w Abruzji, malutka wioska, nasz dom, gdzie wraz z mężem i dwoma salukami i chihuahuą żyjemy w otoczeniu drzew oliwnych, rozmarynu i winogron, ciesząc się każdym nowym dniem. To miejsce, w którym czuję się wolna, które daje przestrzeń. Zapach zebranych świeżych owoców fig i pomarańczy cieszy nasze oczy a podniebieniu sprawia przyjemność. Nasze zaangażowanie zaczyna się tu, rozumiejąc i znając na wylot świeże surowce,  z których wytwarzamy nasze kosmetyki. Inspirujemy się naturalnymi właściwościami roślin, wykorzystując ich naturalną moc, eliminując wszelką ingerencję chemiczną. Płynne złoto jakim jest oliwa z oliwek, pochodzi z naszych drzew i stanowi jeden z ważniejszych składników naszych kremów do twarzy i balsamów do ciała.  Obserwacja i życie dziś blisko natury wyznacza kierunek nam i produktom, które tu powstają, mając całkowitą kontrolę nad jakością i procesem ich tworzenia.

Poznaj naszą krainę beztroski, dzięki naszym naturalnym kosmetykom do pielęgnacji ciała

Naturalne i świeże balsamy to nasz świat w Balm Boutique®.

Każdy produkt, który rodzi się w manufakturze jest tworzony w oparciu o wartości, które wyznaję: harmonia duszy i ciała oraz poszanowanie natury. Kluczem do ich prostoty jest skład, w którym nie ma konserwantów, parabenów czy substancji ropopochodnych, za to jest to czego nawet najbardziej wymagająca skóra potrzebuje – wyłącznie starannie wyselekcjonowane składniki pochodzenia naturalnego. Pielęgnacyjno-odżywcze właściwości tworzonych przeze mnie kompozycji to zasługa kompilacji maseł: shea, kokosowego, mango i zawartych w nich witamin A, E i F, kwasów tłuszczowych (które zapobiegają utracie wody z naskórka oraz chronią skórę przed przesuszeniem), olejów, przede wszystkim oliwy, ale tez aloesu, suszonych ziół, płatków kwiatów oraz olejków eterycznych, które nawilżają i działają kojąco na skórę łagodząc procesy starzenia.  

Świeżość produktów

Tworzenie świeżych produktów to nasz przemyślany cel, który powoduje, że nie możemy naszym wyrobom zapewnić długiego terminu przydatności bo nie chcemy stosować nieprzyjaznych konserwantów. Naszych kosmetyków nie trzeba konserwować. Są to kosmetyki bezwodne, bez zawartości wody. W recepturach wykorzystujemy stosuje certyfikowaną witaminę E, a w peelingach dodatkowo zabezpieczamy je  solą i cukrem. Woda stanowi doskonałe środowisko dla wzrostu mikroflory i jest tym samym doskonałą pożywką dla bakterii, grzybów czy pleśni.

Harmonia życia

Według  mnie nawet najstaranniej przygotowany kosmetyk na świecie nic dla nas nie zdziała, jeśli nie znajdziemy w sobie radości.  W tym zabieganym,, trudnym świecie trudno jest złapać chwilę dla siebie, dlatego Balm Boutique® stworzyłam po to, aby właśnie taką drobną chwilą z kosmetykami produkowanymi na naturalnych składnikach móc się nacieszyć.  Odżywić Twoją skórę, włosy i dać uspokojenie dla umysłu – po prostu sprawić Ci prawdziwą przyjemność !

Filozofia | lascif creme mains 50ml
Filozofia | rasoline creme visage 50ml