Balm Boutique®

Jak to robimy?

Jak to robimy?

Wszystko robimy ręcznie!

Tradycyjne metody Pielęgnacji

 

W Balm Boutique bazujemy na tradycyjnej wiedzy naszych babć i prababć oraz na prostych, sprawdzonych surowcach, które nie zawierają substancji toksycznych i szkodliwych dla skóry. Tworząc minimalistyczne receptury, wybieramy często znajome składniki takie jak: nasza organiczna oliwa z oliwek,  lawenda, czyli to co tu uprawiamy,  stosując też naturalne olejki eteryczne. Dla nas  najważniejszym i nieskończonym źródłem inspiracji jest natura. Z szacunku i miłości do środowiska w produkcji wykorzystujemy refleksyjne szkło przeciwsłoneczne dzięki temu nie przyczynimy się do zaśmiecania naszej planety.

W naszej Manufakturze Piękna wykorzystujemy olejki eteryczne. Kosmetyki Balm Boutique cechują się delikatnym, kwiatowym lub pochodzącym z olejków naturalnych zapachem. Zostawiają one przyjemną delikatną woń na skórze, wykazując przy tym działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Olejki eteryczne mają także udowodnione właściwości antyoksydacyjne, pozwalające zapobiegać zniszczeniom powodowanym przez wolne rodniki.  Wolne rodniki odpowiedzialne są za uszkodzenia białek, w tym włókien kolagenowych i elastynowych oraz lipidów.

Czy jesteś gotowa?

W Balm Boutique wierzymy w moc naturalnego piękna płynącego z serca i głębi natury. Każdego dnia
czerpiemy inspirację z naturalnej siły oliwnych drzew, zapachu kwiatów ziół i owoców, które zdobią naszą magiczną krainę Abruzzo. Odkryj kolekcję produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, której delikatne lecz wyraziste formuły oraz najwyższej jakości naturalne składniki zachwycą twoją skórę i zmysły.

Zawsze świeże

Starannie dobrane składniki

W Balm Boutique® każdy słoik jest wyjątkowy, przygotowywany ręcznie w naszym laboratorium z  zaangażowaniem i pasją. Tworzymy produkty dla ludzi i z myślą o nich. Nasz zespół, to eksperci reprezentujący różne dziedziny z których wiedzy mamy szansę korzystać każdego dnia, nieustannie podwyższając jakość naszych kosmetyków. Konsekwentnie pracujemy nad ulepszeniem naszych receptur dbając równolegle o dobro natury. Jakość składników naturalnych i proporcje ich zastosowania to ogromnie ważna część naszej misji. Pracujemy wyłącznie ze starannie wyselekcjowyanymi  składnikami certyfikowanymi, badając ich skuteczność i wpływ na skórę. Niektóre z nich jak np. oliwę pozyskujemy z naszych drzew oliwnych, co sprawia że jesteśmy oryginalni wyjątkowi i 100 % naturalni. Podobnie jak dla żywności, wierzymy, że to co świeże jest zdrowe, również dla naszej skóry. Proste i zrozumiałe składy, są gwarancją najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że prawdziwe piękno ukryte jest w roślinach a świeże  i naturalne składniki naszych kosmetyków potęgują ich działanie na skórze docierając do jej najgłębszych warstw.  W naszej produkcji wykorzystujemy wyłącznie produkty pochodzenia naturalnego. Ciągle odkrywamy niesamowitą moc natury, jej lecznicze właściwości co nas inspiruje i nie przestaje zachwycać. 

CO ZAWIERAJĄ NASZE RECEPTURY?

W Balm Boutique® dokładamy starań by składniki wykorzystywane w naszych recepturach były najwyższej jakości. Nie wszystkie są organiczne, ale wszystkie pochodzą od sprawdzonych producentów. W większości kremów stosujemy oleje roślinne, w żadnym nie ma tych pochodzenia petrochemicznego. Składniki dobierane proporcjonalnie do ich właściwości oraz ze względu na ich skuteczność. Nasze formuły zawierają wiele wspaniałych składników min. świeżą oliwę i  wosk pszczeli –  substancję niezwykle zdrową, bogatą w różnego rodzaju kwasy takie jak palmitynowy, melisowy, octowy. Wosk działa bakteriobójczo, wygładzająco oraz nawilżająco. Dzięki silnie odżywczym substancjom, natłuszcza skórę i chroni ją przed wysuszeniem.

Cudowna Moc Natury

Naturalne zapachy, magiczna konsystencja, wyłącznie świeże składniki, to znajdziesz w naszych kosmetykach.

Świeża oliwa

NASZ ZŁOTY DAR NATURY

W swoim pielęgnacyjnym menu posiadamy produkty, które zawierają świeżą oliwę extra vergine  z naszego gaju w Abruzzo, gdzie  z pasją dbamy o każde oliwne drzewko na naszej ziemi. Oliwa jako środek kosmetyczny jest znana od tysięcy lat, co oznacza, że stała się komponentem naszych naturalnych kosmetyków. Dzięki wysokiej koncentracji substancji przeciwzapalnych oraz antyoksydantów oliwa jest sprzymierzeńcem w pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej oraz tej z problemami takimi, jak atopowe zapalenie skóry i łuszczyca. Dzięki zawartości witamin E, A i K, oliwa stanowi skuteczne remedium nie tylko na zmarszczki, ale też blizny, przebarwienia, czy inne zmiany skórne pojawiające się wraz z upływem lat. Wcierana powoduje, że skóra, staje się bardziej elastyczna, nawilżona i odżywiona. Obecna w oliwie cenna witamina F (nienasycone kwasy tłuszczowe) chroni skórę przed utratą wilgoci, gdyż przywraca naturalną barierę lipidową naskórka. Oliwkowy krem, jest idealny jako kompres przeciwzmarszkowy.

Bezpieczeństwo

Odpwiedzialność

 

Bezpieczeństwo wytwarzania kosmetyków to ogromna odpowiedzialność. Zależy ona nie tylko od bezpieczeństwa surowców wykorzystywanych w recepturach ale przede wszystkim od ludzi i ich rzetelnego podejścia do pracy. Proces produkcji odbywa się zgodnie z wymaganiami wprowadzonymi przez Parlament Europejski i Radę Europy czyli zgodnie z zasadami GMP.

Ekologia pełną parą

Refleksyjne szkło przeciwsłoneczne

 

W naszym laboratorium staramy się nieustannie wprowadzać metody produkcji pozwalające na wykorzystanie przyjaznych środowisku metod. Począwszy od wykorzystania energii elektrycznej z własnej elektrowni fotowoltaicznej poprzez, opakowania. W Balm Boutique wykorzystujemy refleksyjne szkło przeciwsłoneczne, które doskonale pochłania promieniowanie świetlne i tłumi promieniowanie UV. Szklane słoiki z ciemnego refleksyjnego  szkła zapewniają znakomitą ochronę przed promieniami słonecznymi kremowi znajdującemu w jego wnętrzu. Ciemne szkło nie reaguje w żaden sposób z obecnym w jego wnętrzu produktem, dzięki czemu nie zmienia jego indywidualnych cech takich jak np. zapach. chroniąc przed zepsuciem, zawartych w nim drogocennych naturalnych surowców.