Balm Boutique®

Balm Boutique® | Balm Boutique Oliwki e1599490408406

Lumiere – śliwa i oliwa

Magicznie naturalny skład


Krem do twarzy Lumiere to połączenie kilku fantastycznych składników oliwy z oliwek, wosku pszczelego i oleju śliwowego, które razem  regenerują i wygładzają skórę twarzy powodując, że staje się ona miękka i dotleniona.  W Manufakturze Kosmetyków Balm Boutique uważamy, że regularna aplikacja kremu na skórę usprawnia produkcję i wydajność włókien kolagenowych i elastynowych, zapobiegając pojawianiu się niedoskonałości i różnego rodzaju wyprysków, w tym również zmian trądzikowych.  Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z omawianych składników;

Oliwa z oliwek


Balm Boutique® | Balm Boutique oliwki owoce scaled

Zawarte w niej witaminy witaminy E i witaminy K mają niesamowitą moc nawilżającą. Właściwości przeciwutleniające sprawiają, że oliwa z oliwek to jeden z najlepszych naturalnych środków przeciwzmarszczkowych,  skutecznie odmładzających skórę. Oprócz nawilżania, pomaga zmniejszyć widoczność plam i innych zmian na skórze, które pojawią się z biegiem lat.

Wosk pszczeli


Balm Boutique® | Balm boutique wosk pszczeli scaled

Bogaty jest w różnego rodzaju kwasy takie jak: palmitynowy, melisowy, octowy, masłowy czy walerianowy. Zawiera też proteiny, lipidy, witaminy i cenne sole mineralne. Wykazuje działanie nawilżająco i natłuszczająco na skórę. Zapobiega utracie wody przez naskórek, nie wywołuje reakcji alergicznych, zapobiega powstawaniu niedoskonałości na skórze m.in. trądziku, spowalnia procesy starzenia i pozostawia skórę gładką i elastyczną.

Olej śliwowy


Balm Boutique® | Balm Boutique sliwka 2 scaled

Istotną rolę odgrywają zawarte w nim kwasy omega-6 i omega-9. Kwas omega -6 działa naprawczo na naturalną warstwę lipidową cery, chroniąc ją w ten sposób przed nadmierną utratą wody oraz działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych (tutaj dodatkowo pomaga też witamina E), regulując pracę gruczołów łojowych i zapobiega zatykaniu porów. Kwas omega-9 sprawia z kolei, że skóra lepiej przyswaja składniki odżywcze – bardzo dobrze się wchłania nie pozostawiając tłustej ani lepkiej warstwy na twarzy.

Konsystencja i aromat kremu


Krem do twarzy Lumiere ma konsytencję lekką lecz oleistą. Dobrze się rozsmarowywuje i  wchłania. Pachnie świeżymi śliwkami zmieszanmi z wanilią. Ponieważ oliwę z oliwek produkujemy sami, należy zaznaczyć, że zapach tej oliwy jest zupełnie inny niż ten, który kojarzymy ze sklepu. Jednym  z najbardziej charakterystycznych aromatów w dobrych oliwach jest zapach ziół ( cynamon, mięta, rumianek, tymianek, rozmaryn) i trawy, szczególnie w oliwach tłoczonych na początku sezonu. Przebija się w nich niesamowity zapach świeżości, przypominając nam świeżo skoszoną trawę.  Więc nasz krem pachnie świeżo i pięknie, absolutnie nie  mając w sobie nic z nuty aromatu typowej oliwy z oliwek.

Skomentuj