Balm Boutique®

Balm Boutique® | Balm Boutique cytryna scaled

Cytrusowy koniec lata

Cytryna w pielęgnacji


Każdy z nas doskonale kojarzy smak pysznej lemoniady cytrynowej z dodatkiem świeżej mięty smakowanej w ciepły letni dzień. Jednak nie każdy wie, że cytryna ma swoje zastosowanie w pielęgnacji ciała i twarzy. Poprzez zawartość w niej witaminy C, cytryna działa stymulująco na produkcję kolagenu czyli białka strukturalnego skóry, które odpowiada za prawidłowy jej wygląd. Obecne są w niej również  min. flawonoidy, witaminy z grupy B, potas, wapń, oraz kwas foliowy.  Należy wspomnieć też , że cytryna doskonale radzi sobie w walce  z  uciążliwym problemem, jakim są przebarwienia. Regularnie stosowana, rónież w domowej pielęgnacji twarzy i ciała,  ma działanie rozjaśniajace i złuszczające.

Balm Boutique® | Balm Boutique plaza 1 scaled

Cytryna w kosmetykach


Witamina C i flawonoidy decydują o właściwościach antyoksydacyjnych cytrynowych ekstraktów. Hamując aktywność wolnych rodników, minimalizują wywoływane przez nie uszkodzenia w obszarze struktury kolagenowo – elastynowej. W konsekwencji, opóźniając proces fotostarzenia się skóry i tworzenia się zmarszczek. Najlepszą formą korzystania z właściwości cytryny jest stosowanie gotowych naturalnych kosmetyków, zawierających ją w  swoim składzie. 

Balm Boutique® | verveine crème corporel 200ml scaled

Cytryna w Balm Boutique


W naszej Manufakturze piękna cytrusy znajdziecie w puszystym Balsamie do ciała Verveine oraz w cukrowym peelingu do ciała Verveine o zmysłowej i orzeźwiającej cytrusowej nucie werbeny, cytryny i olejku May  Chang. Poprzez złuszczanie martwych komórek oraz obecności olejku cytrynowego, cukrowy peeling do ciała  poprawia koloryt skóry, która – często na skutek nagromadzenia zrogowaciałego naskórka, wygląda na szarą i pobawioną jędrności. Regularne złuszczanie, jak również masaż wykonywany podczas stosowania peelingu, poprawia jej koloryt i ukrwienie.

Choć sezon na odkryte ciało powoli zmierza ku końcowi, nie należy rozleniwiać się w obszarze jego pielęgnacji.  Zachęcam do dbania o całe ciało, również w sezonie jesienno – zimowym. Jest to doskonały czas by przygotować się ( regularne złuszczanie naskórka i nawilżanie) do następnej wiosny, która przbędzie nim się obejrzymy.

Skomentuj