Balm Boutique®

Balm Boutique® | Balm Boutique natural beauty scaled e1598517353718

Pielęgnacja i nie tylko – Balm Boutique®

Co swojej ofercie polecali by Państwo do pielęgnacji ciała na lato?

W naszej palecie kosmetyków do ciała mamy przede wszystkim naturalne balsamy do ciała, które w swoim składzie posiadają elementy pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego np. mleczko pszczele. Takie kompozycje są dużo zdrowsze dla naszej skóry, gdyż nie obciążają jej zbędnymi konserwantami i chemią. 

Co znajdziemy w ich składzie?

Każdy produkt, który tworzony jest w naszej Manufakturze powstaje z pasji do otaczającej nas przyrody, dlatego zależy nam by sygnalizowały one azgodność produktu z naturą. W naszych kompozycjach znaleźć można: wyciąg z aloesu, masła i oleje z całego świata, ekstraty z owoców, woski pszczeli i migdałowy, algi i wiele innych. Jedyny składnik przedłużający trwałość naszym produktom to w naturalna  witamina E.

Piękno według Balm Boutique?

Po pierwsze prostota, która jest kluczem prawdziwej elegancji. Po drugie piękno, które zaczyna się od duszy i serca, bez nich żadne kosmetyki nie pomogą.

Jak prawidłowo dbać o skórę, żeby pięknie wyglądała?

Nasze produkty dedykuję osobom, które są świadome procesów zachodzącch w organiźmie również w kwesti pielęgnacji. Higiena skóry – jej utrzymywanie czystości oraz pielęgnowanie jej kosmetykami, to zaledwie tylko kropka nad i całego świadomego procesu dbania o siebie. Warto wiedzieć, że na prawidłową higienę składa się też wszystko to, co ma bezpośrednią styczność ze skórą, jak i to, co jemy, oraz czy przyjmujemy odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Sen odgrywa również ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu jak również to czy palimy papierosy czy nie. Papierosy powodują, że cera jest matowa wygląda na przygaszoną oraz sprawia, że skóra szybko się starzeje.  Nie bez znaczenia są też przyjmowane leki, które często mają negatywny wpływ na kondycję naszej skóry. Nie powiedziałam nic nowego.

Czyli nie ma cudów?

Nie, żaden najlepszy najbardziej skomplikowany pod względem składu kosmetyk cudów nie zdziała. Wspomniany przeze mnie powyżej naprzykład brak odpowiedniej ilości wody w codziennej diecie, jest jednym z głównych powodów nadmiernie przesuszonej skóry.

 

słonecznik

Czy można pomóc skórze i przyspieszyć jej regenerację?

Chociażby poprzez jej mechaniczne złuszczanie, np. peelingami do ciała drobno- lub średnioziarnistymi. Uwielbiam peelingi do ciała, dlatego w naszym Balm Boutiquowym menu znaleźć można peelingi cukrowe i solne. Mój ulubiony to peeling do ciała cukrowy Verveine o wspaniałej cytrusowej nucie werbeny cytryny i olejku may chang.

Jakimi zasadami kieruje się Pani w  pielęgnacji?

Zasada zdrowego rozsądku. Zdrowy rozsądek stanowi nasze jedyne zabezpieczenie przed absurdem, niedorzecznością i szaleństwem, których całe pokłady znaleźć możemy we współczesnym świecie, również w pielęgnacji i dbaniu o siebie.

Który balsam do ciała z kolekcji Balm Boutique poleca Pani na lato?

Wszystkie balasamy zawierają przepięknie dobrane kompozycje zapachowe, bazujące na olejkach eterycznych, dlatego wybór uzależniony jest od wielu czynników w tym kondycji psychicznej i fizycznej lub humoru. Jednego dnia lubimy pachnieć owocowo drugiego kwiatowo. Moim faworytem z samego rana jest Amour – balsam do ciała malinowy, natomiast  w ciągu dnia dłonie naprzykład nawilżam kremem do rąk Rosaline – o zapachu młodych róż. Co ciekawe, już na etapie prac nad balsamem, mój mąż  polubił zapach  balsamu do ciała Verveine, który jest również  moim faworytem:).

Na pytania odpowiadała:

Anna Ciaś

założycielka Balm Boutique

Skomentuj