Balm Boutique®

Balm Boutique® | olive oil Balm Boutique scaled

Antyczny sekret piękna

Oliwa z oliwek - nasze płynne złoto

Oliwa  z oliwek, choć częściej znana i wykorzystywana w kuchni jest wspaniałym składnikiem odżywczym w naszych kosmetycznych recepturach. Jej kosmetyczne właściwości pielęgnacyjne zostały docenione w starożytności. Używano jej jako naturalnego balsamu do ciała i dodatku do kąpieli. Ciekawym jest, że jej wartość odżywcza różni się w zależności od sposobu jej pozyskiwania. Najlepsza jest oliwa extra virgin czyli ta  z pierwszego tłoczenia. 

Jakie właściwości ma oliwa z oliwek?

Wszechstronne zastosowanie oliwa z oliwek zawdzięcza cennym składnikom takim jak:  witamina A,  D, E, żelazo, wapń, fosfor, potas, magnez, nienasycone kwasy tłuszczowe  sterole oraz antyoksydacyjne polifenole. Warto wspomnieć, że obecna w niej witamina E ma właściwości przeciwstarzeniowe. 

Balm Boutique® | olive oil Balm Boutique scaled

Oliwa z oliwek w naszych recepturach

W Balm Boutique oliwę z oliwek pozyskujemy z naszego gaju oliwnego  w malutkiej włoskiej wsi krainy Abruzzo.  Jest to cudowne naturalne płynne złoto, które urzeka zapachem i konsystencją. Kto nie zasmakował, nie rozsmarował na dłoni, temu ciężko zrozumieć tę magię. Naszą oliwę znajdziecie przede wszystkim w:  kremie do twarzy Rossaline, Amour, Insolite oraz Lumiere. Każdemu z nich towarzyszy inna nuta zapachowa, ale wszytskie nawilżają, wygładzają, opóźniając procesy starzenia się skóry. 

Zapraszamy do naszego sklepu po oliwne kremy do twarzy już dziś:)

Balm Boutique® | olive tree Balm Boutique scaled

Skomentuj